Haber

Biden’a şok: Oğluna iddianame hazırlandı

Mahkemeye sunulan ve görevdeki bir liderin çocuğuna ait olan ilk iddianamede Biden, silah alırken yasa dışı uyuşturucu kullandığı konusunda yalan söylemekle suçlanıyor.

ABD Lideri Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden, ateşli silah satın almak için bir satıcıya yanlış bilgi vermekle suçlandı.

GÜNCEL LİDERİN OĞLU HAKKINDA İLK İddianame Hazırlandı

Mahkemeye sunulan ve görevdeki bir liderin çocuğuna ait olan ilk iddianamede Biden, silah alırken yasa dışı uyuşturucu kullandığı konusunda yalan söylemekle suçlanıyor. Maddelerle karşılaştırıldığında yasa dışı uyuşturucu kullananlar silah sahibi olamazlar.

Başkan Joe Biden’ın olası rakibi eski Başkan Donald Trump’a yönelik davalar devam ederken Hunter Biden hakkındaki iddianame, mahkeme duruşmalarının 2024 seçimlerinde önemli rol oynayabileceğine işaret ediyor.

ABD Özel Savcısı David Weiss’in Hunter Biden’a yönelttiği yeni suçlamaların, uzun süredir devam eden soruşturmanın ana gündemi olan ABD vergi düzenlemelerinin ihlalleriyle hiçbir ilgisi yok. 53 yaşındaki Hunter Biden’ın vergiyle ilgili iki suçlamayı kabul edeceği ve silah suçlamalarına ilişkin soruşturmanın geri çekileceği yönündeki anlaşma Temmuz ayındaki duruşmada çöktü.

Biden’a yönelik vergi soruşturması devam ederken Weiss, olası suçlamaların DC bölgesinde veya Kaliforniya’da mahkemeye sunulması gerektiğini duyurdu.

Savcılar, Hunter Biden’ı Ekim 2018’de Colt Cobra marka tabanca satın alırken narkotik kullanımı konusunda yalan söylemekle suçladı.

İki gün önce Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler, Hunter Biden’ın yurtdışındaki iş anlaşmalarıyla ilgili olarak Joe Biden hakkında azil soruşturması başlatmıştı.

 

KAYNAK: EURONEWS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu