Haber

Yurtdışındaki seçmenler Türkiye’ye gelip oy kullandı.

‘VATANLIK GÖREVLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ’

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve yabancı seçmen kütüğüne kayıtlı kişiler Türkiye’ye girişte kimliklerini göstererek gümrük ve hudut kapılarında oy kullanabilirler. Kapıkule Sınır Kapısı’nda kurulan 2 sandıkta oy kullanma işlemleri devam ediyor.

Almanya’dan gelip Niğde’ye giden Özdoğan Aytekin, “Vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Allah vatanımıza milletimize nasip etsin. Almanya’dan gelip Niğde’ye gidiyorum. Eşimle gidiyoruz. İnternetten takip ettik. sınır kapılarında sandık kurulacağını belirten Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Gülseren Aytekin, “48 yıldır Almanya’dayız, bugün vatandaşlık misyonumuzu yerine getiriyoruz. Oy veriyoruz. Ülkemize hayırlı olsun” dedi Gülseren Aytekin.

Avusturya’dan gelip Trabzon’a giden Mustafa Cora, “Oy verdik, vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. İnşallah ülkemiz ve vatandaşlarımız için hayırlı bir seçim olur. Oy vermek tesadüf diyelim. Avusturya Viyana’dan geliyorum ve Trabzon’a gidiyorum. Hem ülkeye geleceğim hem de vatandaşlık hakkımı kullanacağım için heyecanlıyım.”

kalkanderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu