Kayserispor’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan para cezası
![](https://camoluk-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/05/kayserispora-profesyonel-futbol-disiplin-kurulundan-para-cezasi-5UB76jyn.webp)
Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından para cezası verildi.
Kayserispor’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından ceza verildi. Transfer yasağı bulunan ve ekonomik sıkıntıya giren Sarı-Kırmızılı Kulüp ile Başkan Ali Çamlı’ya 100’er bin TL para cezası verildi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, son toplantısında Kayserispor’a ceza verdi. Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; Kayserispor kulübü, Konyaspor-Kayserispor maçıyla ilgili sarı-kırmızılı kulübün sosyal medya hesabında hakem ve müsabaka görevlileri hakkında açıklamalarda bulunduğu için ceza aldı.
TFF’den Kayserispor ile ilgili yapılan açıklamada, “Kayserispor Kulübü, 07.05.2023 tarihinde Konyaspor-Kayserispor maçına çıkmıştır. Spor Toto Muhteşem Lig maçında FDT’ler 38/3. Kayserispor Kulübü Başkanı Ali Çamlı’nın kulübün sosyal medya hesabından Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri hakkında yaptığı açıklama nedeniyle FDT’nin 38. maddesi. ve 38/2. FDT’nin 13’üncü maddesinin uygulanmasına KAYSERİ unsurları gereğince 100.000 TL para cezası verilmesine karar verildi.