Haber

Fransız Televizyon Sunucusu Gazeteciyi Azarladı

Fransız CNews televizyon kanalı sunucusu Pascal Praud, programın ardından canlı yayına katılan gazeteciyi “Filistinlileri anladığını söylediği için” azarladı.

Sosyal medyada yayınlanan CNews kanalındaki canlı yayın programının kamera arkası görüntülerinde Praud, yayına katılan bir gazeteciye şunları söyledi: “Yayında Filistinlileri savunmayı bıraksanız iyi olurdu.” dediği duyuluyor.

Praud, söz konusu gazetecinin “Filistinlileri anladığını söylediğini” belirterek, “Filistinlilerin İsrail’i yok etmek istediğini” iddia etti.

Filistin halkını savunmadığını belirten gazeteci, Praud’un Filistin halkına yönelik suçlamalarını kabul etmedi ve sunucunun tutumuna tepki gösterdi.

Bir başka kadın gazeteci ise meslektaşını savunarak, “(Filistinlileri) anladığını söylemedi, (bölgedeki) durumu anlattı.” dedi.

Praud’un sözleri sosyal medyada tepki çekti

Tepki yaratan söz konusu kayıtlar kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Bir sosyal medya kullanıcısı “Artık herkes gerçek yüzünü görüyor” yorumunu yaparken, bir başka kullanıcı ise “Yine bu nedir?” diye sordu. Praud’un bir gazetecinin davranması gereken davranışa aykırı davrandığını savundu.

Başka bir kullanıcı ise durumu “utanç verici” olarak nitelendirdi.

haber-iscehisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu