Haber

Depremde ağır hasar gören evlerinin yıkılışını gözyaşlarıyla izlediler.

KAHRAMANMARAŞ’ta 2 büyük depremde 4 bloğu yıkılan Ayşe-Mehmet Polat Sitesi’nin kalan 2 bloğunun kontrollü yıkımına başlandı. Evleri ağır hasar gören vatandaşlar, apartmanlarının yıkılmasını gözyaşlarıyla izledi.

Karamanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem, aralarında Gaziantep’in de bulunduğu 11 ilde büyük hasara yol açtı. Gaziantep’in Atatürk Mahallesi’nde bulunan 6 bloklu Ayşe-Mehmet Polat Sitesi’nin 4 bloğu depremde yıkıldı, burada 100’den fazla kişi hayatını kaybetti. Yapılan incelemelerde şantiyede bulunan 2 bloğun ağır hasarlı olduğu tespit edilerek yıkımına karar verildi. Ekipler tarafından kontrollü bir şekilde yıkılan bina sakinleri, çalışmaları gözyaşları içinde izledi.

GERİDE KALAN ANILAR Ayşe-Mehmet Polat Külliyesi’nin yıkılmasının ardından geriye sadece anılar kaldı. Her biri onlarca kişinin mezarlığı olan Polat Mevkii’nin enkazından fotoğraflar, kitaplar, oyuncaklar ve ev eşyaları çıkarıldı. Her daireden çıkan eşyalar görenleri duygulandırıyor.

refahiye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu