Haber

CHP’nin İstanbul adayları bugün belli olacak

CHP Lideri Özgür Özel, bugün partisinin genel merkezinde merkez yönetim kurulu ve parti meclisi üyeleriyle bir araya gelecek.

“DEM PARTİSİ İLE İLÇELERDE GÖRÜŞME YOK”

Yükün İstanbul’un ilçelerine verilmesi beklenirken, parti heyeti bugün tüm ilçelerin devredileceğini söyledi. “Açıklanamayabilir” diyor. Personel, partinin belediye meclislerinde yeniden kendi adaylarını göstereceğini belirtti. “DEM Partisi ile İstanbul’da ilçeler üzerinden toplantı yok”diyor.

Partinin merakla beklenen Çankaya adayının da önümüzdeki hafta aday olabileceği belirtiliyor. Çankaya’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi ve CHP Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Can Güner’in isimleri geçiyor.

ETKİNLİKLER 12 ŞUBAT’TA ANKARA’DA YAPILABİLECEK

Partinin kampanyası, sloganı ve müziği Şubat ortasında açıklanacak. Kampanyanın 20 Şubat’tan önce başlamasının planlandığı belirtildi. 12 Şubat’ta Ankara’da kampanyanın duyurulduğu bir etkinliğin yapılabileceği kaydedildi.

Partinin belediye meclisi üyelikleri için ön seçimleri de başladı. Parti, önümüzdeki hafta sonu Türkiye’nin farklı yerlerindeki belediye meclisi ön seçimlerine devam edecek. Anayasa mitinginin tarihi belirlenecek. CHP MYK bugün Can Atalay için anayasa mitingi konusunu da görüşecek.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESİ

ortahisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu